
Od początku naszej działalności oferujemy innowacyjne i przyjazne dla użytkownika rozwiązania umożliwiające szybkie i precyzyjne pomiary jakości światła. Wspieramy producentów i dystrybutorów produktów oświetleniowych w procesie tworzenia i wprowadzania nowych produktów na rynek.
Zmodernizowaliśmy nasz kompaktowy, stołowy system goniometryczny, aby jeszcze lepiej odpowiadał na potrzeby inżynierów i techników w zespołach produkcyjnych oraz laboratoriach kontroli jakości. Podczas LICHT2023 zaprezentujemy kompaktowy model naszego goniometru typu C GLG 8-850, przeznaczonego do pomiaru małych opraw oświetleniowych oraz modułów LED. Na życzenie dostępny jest również zestaw konwersyjny do typu A, dzięki czemu system może być wykorzystywany do pomiaru opraw samochodowych. System umożliwia określenie rozkładu natężenia światła, wartości kolorymetrycznych oraz pomiar strumienia świetlnego.
Goniometr GLG 8-850, w połączeniu z jednym ze spektroradiometrów z linii GL Spectis oraz dedykowanym oprogramowaniem analitycznym GL Spectrosoft, tworzy system, który przyspiesza ocenę produktów i pozwala producentom zaoszczędzić czas oraz koszty poprzez samodzielne testowanie komponentów i produktów.
Podczas LICHT2023 zaprezentujemy również nasze urządzenie do obrazowego pomiaru luminancji GL Opticam 3.0.
Jest to pierwszy na świecie system zdolny do pracy w warunkach terenowych, co czyni go niezastąpionym w procesie weryfikacji oświetlenia drogowego. Co wyróżnia nasze rozwiązanie? Stabilizacja termiczna matrycy oraz hermetyczna obudowa w klasie IP54 umożliwiają pracę w każdych warunkach atmosferycznych bez utraty precyzji pomiarów. Dzięki aktywnym markerom polowym oraz innym akcesoriom pomiar jest szybki i prosty. Inteligentne opakowanie, które umożliwia stworzenie wygodnego stanowiska pracy oraz zawiera własne źródło zasilania, sprawia, że system może być używany w dowolnym miejscu.
Tematem przewodnim LICHT2023 jest dialog między wszystkimi uczestnikami branży oświetleniowej.
Program obejmuje szeroki zakres tematów – od serii specjalistycznych wykładów, przez moderowane panele dyskusyjne i prezentacje kluczowych prelegentów, po raporty z badań i zastosowań praktycznych. W równoległych sesjach wystąpi ponad 120 prelegentów, wśród których znajdą się projektanci oświetlenia, technicy oświetleniowi, naukowcy, eksperci ds. światła dziennego, operatorzy, specjaliści ds. pomiarów oraz przedstawiciele przemysłu.


